دندانپزشکی پیشگیرانه
دندانپزشکی پیشگیرانه
سپتامبر 8, 2021
10 فایده ایمپلنت دندان
10 فایده ایمپلنت دندان
سپتامبر 23, 2021

5 دلیل برای داشتن لبخند زیبا

5 دلیل برای داشتن لبخند زیبا  : طراحی لبخند ترکیبی از درمان های زیبایی و ترمیمی دندان است که با هدف بهبود ظاهر دندان ها انجام می شود. که  ممکن است شامل سفید کردن دندان ها برای احیای مینای دندان زرد شده  ، ارتودنسی برای اصلاح نیش نامرتب یا دندان های کج و همچنین ترمیم دندان مانند تاج و روکش باشد. معمولاً درمان هایی که انتخاب می کنید به اهداف شما برای لبخند شما بستگی دارد.

تغییر چهره لبخند به شما امکان می دهد تا تحت یک برنامه جامع به درمان های مختلف دسترسی پیدا کنید تا به شما در صرفه جویی در وقت و زمان کمک کند. اگر از بیش از یک مشکل دندانپزشکی رنج می برید که بر زیبایی لبخند شما تأثیر می گذارد ، در زیر چند دلیل رایج برای در نظر گرفتن تغییر لبخند کامل آورده شده است.

 

1. بهبود اعتماد به نفس

قابل توجه ترین مزیت دلیل برای داشتن لبخند زیبا توسط بهترین دندانپزشک تهران  این است که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. اگر بخاطر لبخند لثه ای ، تغییر رنگ دندان ها یا دندان کج و نامناسب خودآگاه هستید ، یک لبخند کامل می تواند تصویر شما را بهبود بخشد.

یک لبخند جذاب می تواند به شما در جذابیت بیشتر کمک کند و به شما اعتماد به نفس می دهد تا اولین تاثیر خوب را بر جای بگذارید. این افزایش عزت نفس می تواند تعاملات شما را با دیگران افزایش دهد و به شما در پیشرفت در زندگی اجتماعی و شغلی کمک کند. وقتی می توانید با اطمینان لبخند بزنید و احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید ، می توانید از زندگی شادتری لذت ببرید.

 

2. جویدن راحت تر

دندانهای آسیب دیده یا نامرتب می توانند  غذا خوردن  مناسب را با مشکل مواجه کنند که  ممکن است جویدن را دشوار کند و فشار بیشتری به فک و دندان شما وارد کند. با اصلاح ، می توانید  جویدن خود را بهبود بخشیده و راحت تر بجوید.

جایگزینی دندانهای از دست رفته یا تراز کردن دندانهای کج ، فشاری را که هنگام جویدن به فک و دندان وارد می کنید ، کاهش می دهد. اگر از اختلال مفصل گیجگاهی فکی (TMD) رنج می برید ، تغییر لبخند می تواند ناراحتی هنگام جویدن ، از جمله سردرد و صدای سوت در  گوش را کاهش دهد.

 

3. بهداشت دهان و دندان بهتر

لبخند زیبایی که می توانید با تغییر لبخند به دست آورید می تواند به شما انگیزه دهد تا برای حفظ نتایج بهتر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید. پزشک دستورالعمل هایی برای مراقبت بهتر از دندان ها و لثه ها از جمله مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه و همچنین ویزیت منظم دندانپزشکان به شما ارائه می دهد. پیروی از یک روال بهداشتی ثابت دهان و دندان در طولانی مدت سلامت دهان و دندان شما را بهبود می بخشد و به سلامت کلی شما کمک می کند.

اگر دندان های کج یا ترک خورده دارید ، تمیز کردن صحیح آنها دشوار است. تغییر لبخند می تواند به بازگرداندن دندان های آسیب دیده و خلاص شدن از شر قسمت هایی که پلاک ها در آن جمع می شوند ، کمک کند و رعایت بهداشت دهان و دندان را آسان تر می کند. به این ترتیب ، تغییر لبخند می تواند به شما در محافظت از خود در برابر مشکلاتی مانند حفره ها و بیماری های لثه کمک کند.

 

4. بهبود گفتار

دندان از دست رفته یا ترک خورده می تواند منجر به اختلال در گفتار و مشکل در تلفظ برخی کلمات شود. دندان های از دست رفته نه تنها می توانند باعث ایجادفضای اضافی و تغییر در حالت گردند ، بلکه می توانند هنگام صحبت کردن صداهای سوت ایجاد کنند. تغییر لبخند کامل می تواند دندان های از دست رفته را جایگزین کرده و ناهماهنگی را اصلاح کند ، که می تواند الگوهای گفتاری شما را بهبود بخشد و شما را قادر سازد تا واضح تر ارتباط برقرار کنید.

 

5. نتایج سریع

مگر اینکه به جراحی نیاز داشته باشید ، آرایش کامل لبخند راهی عالی برای تغییر سریع لبخند شما است. اغلب اوقات ، برای تغییر لبخند کامل فقط نیاز به یکبار مراجعه به دندانپزشک است. بنابراین ، شما می توانید دندانهای سفیدتر و صاف تری را بدون نیاز به گذراندن وقت در چندین روش فردی به دست آورید.

در حالی که شما می توانید یک تغییر لبخند کامل را برای اهداف زیبایی در نظر بگیرید ، تغییر لبخند همچنین می تواند سلامت و عملکرد دندان های شما را بهبود بخشد و به کیفیت کلی زندگی شما بیفزاید. اگر از بیش از یک مشکل دندانی رنج می برید ، از جمله بایت بد ، دندان های تغییر رنگ یافته و آسیب دیده یا فاصله بین دندان ها ، باید یک تغییر لبخند کامل را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط :

بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران | هزینه لمینت دندان تهران | بهترین دندانپزشک زیبایی تهران | ایمپلنت دندان در سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button