روکش لمینت دندان
سپتامبر 29, 2021
مزایای روانشناختی سفید کردن دندان و داشتن دندان هایی زیبا
مزایای روانشناختی سفید کردن دندان و داشتن دندان هایی زیبا
اکتبر 13, 2021
چرا یک لبخند زیبا باید یک لبخند سالم نیز باشد

چرا یک لبخند زیبا باید یک لبخند سالم نیز باشد

در پاسخ به این که چرا یک لبخند زیبا باید یک لبخند سالم نیز باشد نکات قابل توجهی باشد زیرا امروزه زیبایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است . این طرز فکر با “لبخند هالیوودی” آغاز شد.

امروزه هزینه های دندانپزشکی زیبایی مانند سفید کردن دندان و ارتودنسی بزرگسالان بسیار مقرون به صرفه و در دسترس است این بدان معناست . به عنوان یک واقعیت نمایشی ، این تصویری ایجاد می کند که دندانپزشکی زیبایی قابل دستیابی است و به اندازه مراجعه به آرایشگاه یا آرایشگر عادی است .

بیشتر ما به داشتن لبخندی زیبا علاقه مند هستیم و به دنبال راه هایی برای بهبود سلامتی دهان و دندان  هستیم  که این یک اتفاق فوق العاده مثبت است .

امروزه بسیاری از بزرگسالان از روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده میکنند که این امار در حال گسترش است

اولین گزینه دندانپزشکی سفید کردن دندانهاست که سریع به ذهن می آید و سپس گزینه های دیگر توسط  بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران و بهترین دندانپزشک زیبایی تهران کامپوزیت و در حالت پیشرفته تر ایمپلنت و …

یکی از موارد اصلی در کنار داشتن دندانهان های زیبا داشتن لثه های سالم است .

مهم  است که ابتدا به سلامت دندان ها و لثه خود فکر کنیم و به یاد داشته باشید که قبل از موارد زیبایی دندانپزشک شما موارد سلامتی را انجام دهد .

دندانهای سفید در نتیجه سفید شدن دندان ها  باز هم مستعد پوسیدگی  هستند و لثه ها نیز مستعد بیماری هستند.

همانطور که دندانهای سفید می توانند عزت نفس ما را بهبود بخشند ، رنج کشیدن از درد دندان نیز می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. شواهد قوی همچنین نشان می دهد که بیماری لثه با شرایط بدتر میتواند منجر به بیماری قلبی ، سکته مغزی ، دیابت و زوال عقل شود . سلامت دهان ما نه تنها برای وضعیت لبخند ما مهم است ، بلکه برای کیفیت زندگی نیز تأثیر بسزایی دارد.

 

چگونه دهان سالم داشته باشیم

بنابراین چگونه به یک لبخند سالم برسیم؟ خبر خوب این است که پاسخ بسیار ساده است . دندان ها و لثه های سالم را می توان با یک برنامه بهداشت دهان و دندان خوب در خانه و ملاقات منظم با دندانپزشک ما به دست آورد.

یک روال بهداشت دهان و دندان خوب فقط شامل چند مرحله آسان است:

  • دو بار در روز مسواک زدن دندان های ما با خمیر دندان حاوی فلوراید به مدت دو دقیقه. بهتر است این کار آخرین بار در شب و یک بار دیگر در طول روز انجام شود.
  • هر روز بین مسواک یا نخ دندان بین دندان های خود را تمیز می کنیم.
  • استفاده روزانه از دهانشویه.
  • جویدن آدامس بدون قند در بین وعده های غذایی.
  • کاهش میزان قند و دفعات مصرف آن – و مصرف شکر تا زمان وعده غذایی.
  • مراجعات منظم به دندانپزشک

با رعایت این روال اساسی ، می توانیم به آن دهان سالم دست پیدا کنیم. دفعه بعد که نتایج جدیدترین روش سفید کردن دندان خود را نشان می دهیم ، باید مطمئن باشیم که دندان ها و لثه های ما نیز در وضعیت فوق العاده ای قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button