ایمپلنت دندان در سعادت آباد
ایمپلنت دندان در سعادت آباد
ژوئن 19, 2021
عوض کردن مسواک
تعویض مسواک
ژوئن 30, 2021
پروتز کامل دندان

Dentures

پروتز کامل دندان

1-    عنوان اصلی محتوا: پروتز کامل دندان چیست؟
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) زمانی که تعدادی از دندان ها کشیده شود یا شخص دندان های خود را به طور کامل بکشد. معمولاً از پروتز کامل دندان یا همان دندان مصنوعی برای پر کردن جای خالی آن ها استفاده می‌ کنند. این روش کاملا مقرون به صرفه است به همین دلیل بسیاری از افراد جامعه می توانند با مراجعه به یک دندانپزشک مجرب به راحتی از آن استفاده نمایند. 

 زمانی که دندانی کشیده می شود یا در اثر اتفاقاتی مانند تصادف کنده می‌ شود و از بین می‌ رود. جای خالی آن در دهان دیده خواهد شد که شما می توانید با استفاده از دندان مصنوعی یا پروتز کامل دندان جای خالی دندان کشیده شده را پر کنید. و زیبایی را به دندان‌ های خود هدیه دهید. در این مقاله انواع پروتز دندان برای شما توضیح داده شده است.

 

پروتز دندان چیست؟ 

 

بریچ، پل دندانی یا ایمپلنت از روش‌ های متفاوت دندانپزشکی می باشد که برای جایگزین کردن دندان مناسب می باشد. یکی دیگر از روش‌ هایی که برای پر کردن جای خالی دندان استفاده می‌ شود پروتز دندان می باشد. این روش به دلیل هزینه ‌های مقرون به صرفه و همچنین ویژگی های فوق العاده ای که دارد.  محبوبیت بسیار بالایی در بین افراد پیدا کرده است. البته در گذشته آن را دندان مصنوعی می نامیده اند اما امروزه به عنوان پروتز شناخته می شود.

پروتز دندان

 

انواع پروتز دندان: 

 

پروتز دندان به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود که نوعی از آن را پروتز ناکامل یا پروتز پارشیل می گویند. و دسته دیگر پروتز کامل دندان نامیده می شود. در صورتی که فرد تمامی دندان هایش را کشیده باشد. باید از پروتز کامل دندانی استفاده نماید. و اگر تنها چند دندان را نداشته باشد می تواند از پروتز ناکامل یا پارشیل برای جایگزین کردن آن ها استفاده کند که این دندان ها در کناره دندان های اصلی قرار می گیرد.

 

مراحل انجام پروتز دندان چگونه است؟ 

 

۱-ابتدا فک شما توسط دندانپزشک به طور دقیق معاینه شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد، که برای انجام این کار فک بالا و پایین، موقعیت قرارگیری آن ها بر روی یکدیگر و حتی فاصله بین فک ها بررسی شده و مرحله قالب‌ گیری انجام می گردد.

۲-در مرحله دوم دندان مورد نیاز با توجه به قالب‌ های به دست آمده تهیه می‌ شود که برای آماده‌ سازی این دندان‌ ها از مواد خاصی که حالت موم مشکل دارند و حالت پذیری آن ها مانند پلاستیک می باشد استفاده می گردد.

۳-پس از آماده‌ سازی پروتز دندان مرحله نصب و جایگذاری آن توسط دندانپزشک انجام می‌ شود.

۴-در نهایت دندانپزشکی شما تنظیمات مربوط به دندان را برای راحتی در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن انجام می‌ دهد.

برای اطلاع از  هزینه لمینیت دندان تهران با مطب دکتر سجاد جعفری تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button