عوض کردن مسواک
تعویض مسواک
ژوئن 30, 2021
فلوراید دوست یا دشمن
فلوراید دوست یا دشمن
جولای 8, 2021
پروتز تکه ای

پروتز تکه ای دندان

یکی از قدیمی ترین روش هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد استفاده از پروتز تکه ای می باشد. در این زمان دندانپزشک تنها برای دندان‌ های از دست رفته پروتزی را آماده می کند و در جای خالی در دهان قرار می دهد که به دندان کناری تکیه داده می شود.

نداشتن چند دندان نیز برای افراد می‌ تواند آزاردهنده باشد. زیرا این موضوع می ‌تواند بر روی زیبایی،  صحبت کردن یا غذا خوردن شخص تأثیر بگذارد.

اگر دندان‌های طبیعی خود را به دلیل آسیب دیدگی، پوسیدگی یا جراحت از دست داده‌اید، دندان مصنوعی می‌تواند جایگزین دندان‌های از دست رفته شما شود و لبخند شما را بازسازی کند.

1-    عنوان اصلی محتوا: پروتز تکه ای دندان
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) زمانی که شخص تنها چند دندان خود را از دست می دهد می‌ تواند از روش‌ های دندانپزشکی مانند پروتز تکه ای برای جایگزین کردن آن ها استفاده کند. در این روش دندانپزشک از پروتز دندان تکی که همانند پروتز کامل می باشد و تنها قسمت خالی را پوشش می‌ دهد استفاده می‌ کند.

 

روش انجام :

پروتز تکه ای نیز مانند پروتز کامل می باشد با این تفاوت که تعدادی از دندان ها در آن وجود نخواهد داشت. و معمولاً این پروتزها دارای یک شاسی فلزی هستند که باعث بالا بردن استحکام پروتز شده و موجب جایگذاری صحیح آن می گردد. پروتز دندان تکه ای دارای مزایای بسیار عالی می باشد که در ادامه توضیح داده ایم.

 

مزایای پروتز تکه از دندان چیست؟

در این روش نیاز نیست که دندان های کناری تراشیده شود و به راحتی پروتز در جای خالی قرار داده می شود.

این روش بدون درد و خونریزی انجام می‌ شود و نیازی به باز کردن لثه و انجام جراحی نخواهد داشت.

قبل از کشیدن کامل دندان ها می توانید دندان دار شوید و زیبایی را دوباره به چهره خود بازگردانید.

یکی از بهترین مزایای که پروتز  پارسیل  دارد آن است که شما می توانید آن را به راحتی خارج کنید. زیرا از نوع متحرک می باشد، که این کار موجب می‌ شود لثه و همین طور دندان کناری آن به خوبی تمیز گردد.

به حفظ بافتهای نرم و سخت موجود در دهان کمک میکند. تراش کمتری در دندانهای پایه ایجاد میشود و یا بسته به شرایط دندانها ممکن است نیازی به تراش نداشته باشید که خود مزیت دیگری برای پروتز پارسیل است.

در صورتی که شما به دلایل مالی توانایی ایمپلنت را ندارید و قصد دارید بعدا از ایمپلنت استفاده کنید پروتز پارسیل برای استفاده موقت شما گزینه بهتری می باشد.

چه کسانی می توانند از پروتز تکه ای دندان استفاده کنند؟

در واقع فردی می تواند از پروتز پارسیل استفاده کند که دندان های کناری آن کاملاً سالم باشد. و نیازی به روکش کردن یا تراشیدن آن ها وجود نداشته باشد‌. همچنین نداشتن دندان باعث می شود استخوان فک و همچنین لثه به اندازه‌ ای تحلیل رود که نتوانند از ایمپلنت استفاده کنند.

انجام بهترین پارسیل یا همان پروتز تکه ای دندان در مطب دکتر سجاد جعفری بهترین دندانپزشک زیبایی تهران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button