جراحی دندان عقل
جراحی دندان عقل
جولای 11, 2021
دندانپزشکی پیشگیرانه
دندانپزشکی پیشگیرانه
سپتامبر 8, 2021
دندانپزشکی کودکان

مراقبت های دندانپزشکی کودکان

مراقبت های دندانپزشکی کودکان توسط بهترین دندانپزشک تهران با مراقبت ها و پیشگیری های روزانه از بهداشت دهان و دندان کودکان و مراجعه مرتب به دندانپزشک   از دندان ها و سلامت دهان و دندان کودکان خود محافظت کنید
مراقبت های دندانپزشکی کودکان نیازهای ویژه مراقبت  از دندان کودکان را از بدو تولد تا نوجوانی شناسایی می کنند. آنها همچنین اهمیت مراقبت های پیشگیرانه را درک می کنند. که با استفاده از تکنیک ها و تجهیزات پیشرفته ، دندان ها و سلامت دهان و دندان کودکان شما را زیر نظر خواهند گرفت ، به کودکان  آموزش می دهند که چگونه عادات بهداشتی خوبی را رعایت کنند و هر گونه مشکل ایجاد شده را برطرف می کنند.

آنها وقت می گذارند و  و با کودکان صحبت می کنند تا ترسشان را  آرام کنند تا در طول کار احساس ارامش داشته باشند . آنها از تکنیک های خاصی برای کمک به کودکان برای غلبه بر اضطراب و مدیریت درد استفاده می کنند ، از جمله آرام بخش و بی حسی دهان ، در صورت نیاز. کودکانی که نیاز به مراقبت گسترده دارند یا اضطراب شدید را تجربه می کنند نیز مراقبت های خاصی برای آن ها در نظر گرفته می شود .

خدمات کلینیک دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی کودکان خدمات زیر را ارائه می دهد:

مراقبت های  جامع پیشگیری از سلامت دندان کودکان از بدو تولد تا نوجوانی
معاینات منظم ، اشعه ایکس دندان ، تمیز کردن ، پر کردن ، سیلانت و درمان فلوراید برای جلوگیری از مشکلات آینده دندانپزشکی یا شناسایی مشکلات زود هنگام ، زمانی که درمان آنها آسان تر و کم هزینه تر است.
آموزش  والدین و کودک در زمینه بهداشت دهان و دندان برای تقویت عادات بهداشتی خوب و محافظت از دندان ها و لبخند کودک
درمان دندانپزشکی برای کودکان با نیازهای خاص و/یا شرایط پزشکی خاص
مراقبت های اورژانسی برای دندان کودکان
دسترسی به تمام خدمات دندانپزشکی برای کودکان و بهترین مرکز آموزشی مراقبت های بهداشتی دندانی
مشاوره و قرار ملاقات با دندانپزشک کودک

نگهدارنده فضا
محافظ دهان کودکان  ورزشکار
آرام بخش و بیهوشی عمومی برای کودکان

آرام بخش برای کودکان

آرام بخش برای کودکان که دارای استرس فراوان هستند ممکن است در حین دندانپزشکی تجویز شود ،که بیشتر برای کودکان بسیار خردسال و کودکان با نیازهای ویژه توصیه می شود. از این دارو برای آرام کردن کودک و کاهش اضطراب یا ناراحتی ناشی از درمان های دندانپزشکی استفاده می شود. کودک شما ممکن است کاملاً خواب آلود باشد و حتی ممکن است بخوابد ، اما کاملا بیهوش نمی شود.

انواع مختلفی از داروهای مختلف وجود دارد که می تواند برای آرام بخش استفاده شود. پزشک دارویی را که برای سلامت کلی فرزند شما مناسب است و توصیه های مربوط به درمان دندانپزشکی را برای شما تجویز می کند.

پالپوتومی (درمان عصب دندان شیری)

دو شکل رایج پالپ تراپی در دندان های کودکان ، پالپوتومی و پالپکتومی است.
پالپ دندان هسته توخالی داخلی دندان است. پالپ شامل اعصاب ، عروق خونی ، بافت همبند و سلولهای ترمیمی است. هدف از پالپ تراپی در دندانپزشکی کودکان حفظ یکپارچگی دندان آسیب دیده است ، به طوری که دندان کودک شما از بین نرود ، تا زمانی که دندان دائمی او آماده رویش شود.

پالپوتومی یک روش دندانپزشکی است که زمانی انجام می شود که پوسیدگی دندان کودک به بافت پالپ (عصب) برسد. قسمت آلوده بافت عصبی در قسمت تاج دندان برداشته می شود تا از التهاب بیشتر و گسترش بیماری (پوسیدگی) جلوگیری شود. در مرحله بعد ، یک ماده آرام بخش در داخل دندان قرار می گیرد تا از رشد باکتری جلوگیری کرده و بافت عصبی باقی مانده را آرام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button