10 فایده ایمپلنت دندان
10 فایده ایمپلنت دندان
سپتامبر 23, 2021
چرا یک لبخند زیبا باید یک لبخند سالم نیز باشد
چرا یک لبخند زیبا باید یک لبخند سالم نیز باشد
اکتبر 11, 2021

روکش لمینت دندان چگونه انجام می شود ؟

برای روکش لمینت دندان ، ابتدا قالب  گیری از دهان و دندان بیمار گرفته می شود. این مدل که با روشهای خاصی از  دهان بیمار اندازه گیری  می شود ، با استفاده از مدل موم برای  اندازه گیری عرض هدف تعیین شده ، که از بیمار گرفته شده است .

پس از ایجاد قالب  اولیه از بیمار ، آماده سازی با توجه به نتیجه مورد نظر از دندانها انجام می شود . پس از آماده سازی ، مدل نهایی با پردازش اندازه اصلی با موم مخصوص مطابق فرم قبلی تعیین شده توسط تکنسین انجام می شود. موم آماده شده روی دهان بیمار زده می شود و شکل نهایی آنها مشخص می شود.

سپس قالب گرفته می شود و پرسلان ها با عملیات حرارتی فشرده می شوند.لامینت هایی که با موم در دهان بیمار گذاشته می شوند با یک عملیات حرارتی مشخص از تغییر رنگ آنها جلوگیری می شود ،

پس از به دست آوردن لمینت ها ، مهمترین مسئله اتصال آنها است. پیوند پیچیده ترین بخش کل کار است. اشتباهات احتمالی که ممکن است در هنگام باندینگ در صورت بی تجبگی متخصص اتفاق بیفتد عبارتند از: نشستن نادرست دندان ها ، مشکلات لثه ، تغییر رنگ چسب بعد از خونریزی ، که ممکن است منجر به اشتباهات غیرقابل برگشت برای  لامینت شود . به همین دلیل ، بدیهی است که این امر نیاز به دقت فنی بسیار بالایی دارد.

مطالب مرتبط :

بهترین دندانپزشک تهران | بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران | هزینه لمینت دندان تهران | بهترین دندانپزشک زیبایی تهران | ایمپلنت دندان در سعادت آباد

بیماران پس از انجام روکش لمینت چگونه باید به مراقبت های دندانپزشکی خود توجه کنند ؟

* دندان ها باید به شکل دایره ای با برجستگی های مسواک نرم  زده شوند.

* دهان شویه باید استفاده شود.

* غذاهای سخت نباید جویده شوند یا با دندان هایی که دارای روکش لمینت هستند که (معمولاً روی دندان های جلو اعمال می شود) پاره شود.

* عادت هایی مانند ناخون خجویدن  یا جویدن مداد باید کنار گذاشته شود.

* اگر عادت به فشردن فک یا دندان قروچه هنگام خواب شب دارید ، باید از محافظ شب دندان استفاده کنید.

* از بررسی های منظم نباید غافل شد.

عمر روکش لمینت چقدر است؟

بیمارانی که به توصیه های دندانپزشک توجه  دارند می توانند سالها از روکش لمینت استفاده کنند . روکش لمینت از جنس پرسلن با ویژگی های برتر تولید می شود. آنها در برابر سایش و  لکه مقاوم هستند.

 

مزایای روکش لمینت چیست؟

 

با سفیدی و بی ایراد بودن دندان ها  ، ساختار دندانی منظمی شکل میگیرد و به فرد اجازه می دهد لبخندی داشته باشد که بر اعتماد به نفس تأثیر مثبت بگذارد.
از آنجا که روکش لمینت با کترین اسیب به دندان های خود فرد انجام می شود  ، از نظر طول مدت درمان برای فرد مشکلی ایجاد نمی کند .

این روکش ها بسیار محکم هستند. حذف یک لایه لمینت چسبیده به طور کلی از روی دندان غیرممکن است  که  یک تضمین و یک لبخند زیبا برای سالهای طولانی است زیرا در برابر رنگ و سایش مقاوم است.
این ساختار طبیعی دندان های شما را نمی شکند. هیچ تغییری در دندان لازم نیست. در بعضی از دندانها کافی است فقط یک شکاف به عرض ناخن باز کنید.

از آنجا که لایه چینی بسیار نازک است ، نور عبور می کند و در همان زمان منعکس می شود. این ظاهر طبیعی به دندان می بخشد. ظاهری مصنوعی ندارد. ظاهر دندانها بسیار طبیعی و زیباست.
سطح روکش پرسلن لمینت تقریبا صاف است. به همین دلیل ، خطر ایجاد لکه و تشکیل پلاک به دلایلی مانند قهوه و سیگار کشیدن به حداقل می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button