جلوگیری از لکه دار شدن دندان بعد از نوشیدن قهوه

3 علائم لق شدن ایمپلنت دندان
3 علائم لق شدن ایمپلنت دندان
نوامبر 1, 2021
جلوگیری از لکه دار شدن دندان بعد از نوشیدن قهوه

جلوگیری از لکه دار شدن دندان بعد از نوشیدن قهوه

جلوگیری از لکه دار شدن دندان بعد از نوشیدن قهوه : آیا می دانستید آنچه می خورید و می نوشید می تواند ممکن است باعث  تیره شدن دندان های شما باشد؟

بسیاری از افراد داشتن دندان های سفید را با داشتن لبخندی زیبا مرتبط می دانند. متأسفانه، بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌هایی که از آن لذت می‌بریم می‌توانند برای دندان‌های ما مضر باشند.

قهوه می توانند به مرور زمان دندان های شما را لکه دار کنند و باعث زرد یا حتی قهوه ای روشن شوند. با این حال، این بدان معنا نیست که باید غذاها و نوشیدنی هایی را که دوست دارید کاملاً کنار بگذارید.

هنوز هم می توان نوشیدنی هایی را که از آن لذت می بریم مانند قهوه  مصرف کرد و در عین حال دندان هایمان را سالم و سفید نگه داشت.

با پیروی از این نکات ساده، در مسیر لبخندی سالم تر و درخشان تر خواهید بود.

بهترین دندانپزشک تهران | بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران | هزینه لمینیت دندان تهران | بهترین دندانپزشک زیبایی تهران | ایمپلنت دندان در سعادت آباد

1. مسواک زدن 30 دقیقه پس از مصرف

بسیاری از مردم بر این باورند که ترفند سفید نگه داشتن دندان ها پس از مصرف قهوه مسواک زدن بلافاصله پس از مصرف است. این در واقع می تواند برای دندان های شما مضر باشد.

هنگامی که غذا می خورید، به خصوص غذاهای اسیدی، مینای دندان شما ضعیف می شود و مسواک زدن بلافاصله پس از آن به مینای ضعیف شده آسیب می رساند. متأسفانه، هنگامی که مینای دندان شما از بین رفت، راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد.

برای جلوگیری از لک شدن پس از خوردن غذا و نوشیدنی تیره، دندان های خود را 30 دقیقه تا یک ساعت پس از خوردن یا نوشیدن مسواک بزنید. این کار از مینای دندان محافظت می کند و در عین حال به شما امکان می دهد دندان های خود را سفید نگه دارید.

2. به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید

فقط مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در خانه کافی نیست. مراجعه منظم به دندانپزشک برای حفظ سلامت دهان ضروری است. هنگامی که برای تمیز کردن و معاینه به دندانپزشک خود مراجعه می کنید، متخصص بهداشت دندان های شما را تمیز می کند و لکه های سطحی را جلا می دهد.

تمیز کردن منظم دندان ها می تواند به حفظ دندان های سفیدتر و درخشان تر کمک کند.

 

3.  درمان سفید کننده

در برخی موارد، مسواک زدن دندان‌ها با خمیر دندان سفیدکننده و تمیز کردن منظم دندان‌ها ممکن است برای از بین بردن لکه‌های ایجاد شده کافی نباشد.

انجام یک درمان حرفه ای سفید کننده در مطب ممکن است چیزی باشد که برای رسیدن به لبخند ایده آل خود به آن نیاز دارید.

با سفید کردن دندان  شما می توانید در مورد لبخند خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

برای حفظ نتایج حاصل از درمان سفید کردن دندان‌ها ، همچنان باید بعد از خوردن و آشامیدن دندان‌های خود را مسواک بزنید و سالی دو بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

نتایج حاصل از درمان باید 12 تا 18 ماه طول بکشد و در صورت نیاز می توان درمان را دوباره انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button