مزایای روانشناختی سفید کردن دندان و داشتن دندان هایی زیبا
مزایای روانشناختی سفید کردن دندان و داشتن دندان هایی زیبا
اکتبر 13, 2021
3 علائم لق شدن ایمپلنت دندان
3 علائم لق شدن ایمپلنت دندان
نوامبر 1, 2021
تمیز کردن لمینیت سرامیکی دندان

تمیز کردن لمینیت سرامیکی دندان

تمیز کردن لمینیت سرامیکی دندان : روکش های لمینیت سرامیکی می توانند با تغییر رنگ ، شکل و اندازه دندان ها ، لبخند کلی شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشند. بسیاری از بیمارانی که به روکش های زیبایی لمینیت  روی می آورند به لطف یک لبخند زیبا و سفید  می توانند بیش از هر زمان دیگری احساس اعتماد به نفس کنند.

در حالی که روکش ها یک راه حل دائمی برای اصلاح نواقص رایج لبخند هستند ، با گذشت زمان ، سطوح روی آن  می توانند تغییر رنگ دهند.

اگر روکش های شما دیگر روشن و سفید نیستند ، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا روکش ها می توانند به رنگ اولیه خود باز گردند یا خیر.

 

تمیز کردن لمینیت سرامیکی دندان

 

چرا رنگ روکش های شما تغییر کرده است

روکش های پرسلن روکش های سفارشی توسط بهترین دندانپزشک تهران هستند که از مواد همرنگ دندان ایجاد شده اند. با پوشاندن سطح جلویی هر دندان به صورت جدا ، روکش ها در افزایش لبخند طبیعی شما موثر هستند . پوسته ها به جلوی هر دندان متصل شده و به شما اجازه می دهند مانند بقیه دندان های شما طبیعی به نظر برسند.

ونیرها به راحتی مثل مینای دندان شما لکه دار نمی شوند. با این حال ، می توانند در طول زمان تغییر رنگ دهند. لکه های سطحی ممکن است پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نوشیدنی های دارای رنگدانه بالا مانند چای و قهوه تیره  شوند.

 

موارد دیگری که می تواند منجر به تغییر رنگ روکش ها شود عبارتند از :

با افزایش سن ، لثه های ما عقب نشینی می کنند و نقاطی که روکش با دندان برخورد می کند در معرض دید قرار می گیرند . این می تواند خطوط قهوه ای کمی روی دندان شما ایجاد کند زیرا روکش ها در جای خود چسبیده اند و این کامپوزیت در حال نشان دادن است. غذاها و نوشیدنی ها با رنگ تیره می توانند مینای دندان شما را لکه دار کنند و رکود لثه قابل برگشت نیست .

روکش هایی که بیش از 20 سال پیش ساخته شده اند ممکن است با پرسلن ساخته  نشده باشند  . معمول بود که روکش‌ها با پلاستیک یا کامپوزیت  ساخته می‌شدند که به اندازه آنچه امروزه متخصصان دندانپزشکی از آن استفاده می‌کنند بادوام نیست.

ضربه یا آسیب اگر دندان شما دچار صدمه ای شود که باعث آسیب دیدن عاج یا بافت داخلی دندان شود ، ممکن است رنگ دندان تغییر کند. عاج آسیب دیده زرد می شود و زمانی که دندان طبیعی زیر آن باعث ایجاد تغییر رنگ می شود، روکش تغییر رنگ می دهد.

 

آیا می توان روکش ها را سفید کرد ؟

اگر روکش های شما تغییر رنگ داده اند و لکه های  زرد یا قهوه ای روی آنها وجود دارد ، ممکن است وسوسه شوید که یک روش سفید کننده در خانه را امتحان کنید تا رنگ سفید روشن آنها بازگردد. با این حال ، روکش های پرسلن به روشهای سفید کردن سنتی جواب نمی دهند . همیشه توصیه می شود قبل از اقدام به سفید کردن دندان ها با دندانپزشک خود مشورت کنید .

در حالی که ممکن است نتوانید روکش ها را با درمان سفید کنید ، این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر کلی آنها را بهبود ببخشید. تمیز کردن حرفه ای می تواند به از بین بردن لکه های سطحی کمک کند، بنابراین مراجعه منظم به دندانپزشک به روشن نگه داشتن روکش ها تا حد امکان کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button