پروتز کامل دندان
پروتز کامل دندان
ژوئن 23, 2021
پروتز تکه ای
پروتز تکه ای دندان (پارسیل)
جولای 1, 2021
عوض کردن مسواک

تعویض مسواک

از مهم ترین عوارض عدم تعویض مسواک زمانی که پلاکت ها بر روی دندان ایجاد می‌ شود باعث کاهش استحکام دندان شده و در نهایت دندان شما از بین …

1-    عنوان اصلی محتوا: تعویض مسواک چند وقت یکبار
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) بسیاری از ما عوض کردن مسواک را جدی نمی گیریم که این کار می‌ تواند آسیب‌ های مختلفی را به دندان‌ های ما وارد کند. زیرا فرسودگی مسواک به همراه باکتری هایی که بر روی آن ایجاد می‌ شود به سرعت می تواند باعث از بین رفتن دندان ها گردد. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق تعویض مسواک را هر سه ماه یک بار انجام دهید.

 شاید ندانید که مسواک شما منبعی از باکتری ها می باشد و می توان گفت ۷۰۰ نوع باکتری مختلف بر روی یک مسواک وجود خواهد داشت. در واقع انواع ویروس ها، قارچ ها یا حتی میکروارگانیسم های مختلفی بر روی مسواک وجود خواهد داشت که موجب بروز بیماری می گردد. پس باید عوض کردن مسواک را طبق توصیه بهترین دندانپزشک زیبایی تهران دکتر سجاد جعفری جدی بگیرید.

تعویض مسواک چند وقت یکبار باید انجام شود؟

همه ما زمانی که باید لباس یا حتی کفشمان را عوض کنیم می دانیم و همیشه در زمان مناسب این کار را انجام می‌دهیم. اما نسبت به تعویض مسواک آگاهی لازم را نداشته و می‌ توان گفت آن را جدی نمی گیریم. این موضوع موجب ایجاد بیماری هایی برای لثه یا دندان می گردد. پس بهتر است با تعویض به موقع دندان از بروز این بیماری ‌ها جلوگیری کرده و به سلامت دهان و دندان اهمیت دهید.

عوض کردن مسواک طبق نظر انجمن دندانپزشکان باید هر سه ماه یکبار انجام شود. زیرا در این مدت باکتری های مختلفی بر روی مسواک تجمع پیدا می کند. همچنین موهای مسواک نیز فرسوده می شود. به همین دلیل داشتن یک مسواک نو و جدید خیلی سریع تر و راحت تر باعث رفع پلاک های ایجاد شده بر روی دندان می شود.

 

آیا بعد از بیماری باید مسواک را تعویض کرد؟

مسواک زدن باعث می شود که باکتری های موجود بر روی دندان ها از بین بروند. و لثه های شما را در برابر بروز بیماری‌ ها محافظت می‌ کند. برای اینکه مسواک اثربخشی بالاتری داشته باشد باید پس از بروز بیماری‌ های ویروسی مانند سرماخوردگی عوض کردن مسواک  را انجام دهید.

عدم عوض کردن مسواک چه عوارضی دارد؟

دقت داشته باشید طبق صحبت های بهترین دندانپزشک تهران دکتر سجاد جعفری که فرسوده شدن مسواک باعث می شود دندان ها به خوبی تمیز نگردد. و پس از هر بار شستشو مقداری از پلاکت ها بر روی دندان باقی بماند که در طول زمان موجب ایجاد پلاکت‌ های دندان می شود.

زمانی که پلاکت ها بر روی دندان ایجاد می‌ شود باعث کاهش استحکام دندان شده و در نهایت دندان شما از بین خواهد رفت. این موضوع از مهم ترین عوارض عدم تعویض مسواک می باشد. علاوه بر این موارد مشکلات دیگری مانند التهاب لثه و همچنین تحریک لثه از عوارض دیگر عوض نکردن مسواک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button