علت خونریزی لثه
علت خونریزی لثه
فوریه 17, 2021
روکش دندا چیست
روکش دندان چیست و چه کاربردی دارد؟
مارس 4, 2021
ترمیم شکستگی دندان

ترمیم شکستگی دندان

روش های مختلف ترمیم شکستگی دندان

 

ترمیم شکستگی دندان یکی از مهمترین راهکارها برای زیباتر به نظر رسیدن است. داشتن دندان هایی مرتب  باعث می شود تا لبخندی زیبا و جذاب داشته باشیم. نامرتب بودن دندان ها، بد رنگ بودن و شکستگی دندان ها هارمونی چهره را بهم می ریزند. بنابراین لازم است دندانپزشک به روش های مختلف به رفع این مشکلات بپردازد تا بتوانید صورتی زیبا داشته باشید.

ترمیم شکستگی دندان توسط بهترین دندانپزشک زیبایی تهران یکی از راههای زیباسازی چهره است که به روش های مختلفی صورت می گیرد. شکستگی به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد ولی هر چه زودتر ترمیم دندان شکسته صورت بگیرد، درد کمتری را تجربه می کنید، ضمن این که باید پول کمتری برای ترمیم پرداخت کنید.

انواع شکستگی دندان شامل موارد زیر می شود:

شکستگی کاسپ دندان که معمولا در این حالت سطح جونده دندان می شکند و درمان این نوع شکستگی هزینه بر است.

دندان ترک خورده اگر زود درمان شود خیلی راحت می توان دندان را حفظ کرد ولی اگر درمان نشود ممکن است کار به کشیدن دندان بکشد.

کریز لاین خفیف ترین نوع شکستگی است که در این حالت قسمت مینای دندان می شکند و دردی حس نمی شود و زیبای ظاهری دندان بهم می ریزد. بهتر است کریز لاین هر چه زودتر درمان شود تا بعدا زیان های جدی تری به دندان وارد نکند.

1- روش باندینگ و روکش

روش باندینگ و روکش یکی از روش های مناسب برای ترمیم دندان است. این روش بیشتر برای ترمیم شکستگی دندان های جلو به کار می رود که زیبایی و مقاومت دندان را افزایش می دهد. دندان پزشک برای اتصال مواد باندینگ به دندان از امواج فرابنفش استفاده می کند. روکش یکی دیگر از راههای درمان شکستگی دندان است. وقتی دندان می شکند می توان با استفاده از روکش آن را ترمیم کرد.

2-پولیش مینای دندان و ونیر

زمانی که شکستگی مینای دندان سطحی و ریشه دندان آسیبی ندیده است از روش پولیش مینای دندان برای ترمیم شکستگی استفاده می شود. ترک ایجاد شده را با استفاده از پولیش مینای دندان ترمیم و دندان را صاف می کنند. این روش به همراه روش باندینگ انجام می شود. در روش ونیز ماده ای سرامیکی یا کامپوزیتی روی دندان شکسته قرار می دهند تا آن را ترمیم کنند.

3- ایمپلنت

اگر پوسیدگی دندان در حدی است که ریشه های دندان آسیب دیده اند و نمی توان دندان شکسته را درمان کرد دندانپزشک باید به سراغ ایمپلنت برود. در این روش دندان خراب خارج می شود و پین هایی از جنس تیتانیوم در جای دندان قرار می گیرد. این روش کمی هزینه بر است و معمولا کلینیک های دندانپزشکی هزینه این روش را به صورت قسطی دریافت می کنند تا به بیمار فشار مالی وارد نشود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

4- عصب کشی

یکی از روش های اصلی ترمیم شکستگی دندان عصب کشی است. در این روش ریشه دندان با استفاده از عصب کشی درمان ترمیم می شود و روی دندان تاج قرار داده می شود تا دندان بتواند درست عمل کند، این کار معمولا در طی چند جلسه صورت می گیرد.

بهترین دندانپزشک تهران | بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران | هزینه لمینیت دندان تهران | بهترین دندانپزشک زیبایی تهران | ایمپلنت دندان در سعادت آباد | دکتر سجاد جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button