بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران
بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران
آگوست 15, 2020
بهترین دندانپزشک تهران

بهترین دندانپزشک تهران

بهترین دندانپزشک تهران

بهترین دندانپزشک تهران و آیا به این فکر کرده اید که اگر به دنبال بهترین خدمات دندانپزشکی و بهترین دندانپزشک تهران هستید به کدام پزشک مراجعه کنید :

بهترین دندانپزشک تهران و چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

نکات زیادی برای حفظ سلامت بدن وجود دارد که رعایت آن‌ها برای داشتن عمری طولانی و بدنی قوی، امری بسیاری ضروری و مهم است.

یکی از مهم‌ترین اعضای بدن که حفظ سلامت آن باعث حفظ سلامت کل بدن خواهد شد و بدن را از ابتلا به بیماری‌های گوناگون حفظ خواهد کرد، دهان است.

رعایت نکات بهداشتی درمورد دهان و دندان، باعث می‌شود تا علاوه بر دو چندان شدن زیبایی افراد، سیستم دفاعی بدن قوی‌تر شده و ساختمان بدن تقویت شده و در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر شود.

طبق گزارشات و نتایج به دست آمده از بسیاری از تحقیقات علمی و پژوهشی، دهان یکی از اصلی‌ترین راه‌های نفوذ انواع بیماری‌ها و میکروب‌ها به داخل بدن بوده و رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت دهان و دندان امری واجب است.

همین نکته اهمیت زیادمراجعه به بهترین دندانپزشک تهران را مشخص می کند دندانپزشکان را برای افراد مشخص می‌کند.

بهترین دندانپزشک تهران

حال سوال اینجاست که وجود بهترین دندانپزشک تهران چه اهمیتی در زندگی افراد دارد؟

دندانپزشکان مهم‌ترین اشخاص در زندگی مردم هستند که وجود آن‌ها برای حفظ سلامت انسان‌ها بسیار مهم و ضروری است.

از آنجایی که دهان از جمله راه‌های اصلی برای ورود انواع میکروب‌ها به بدن انسان‌ها و ابتلای آن‌ها به بیماری‌های گوناگون است، لذا حفظ بهداشت دهان و دندان با رعایت نکات و قواعد بهداشتی بسیار ضروری است که این توصیه‌ها توسط دندانپزشکان انجام می‌شود.

ویزیت کردن مرتب بیماران و رفع اشکالات دندان‌ها و مشاوره دادن به بیماران توسط دکتر سجاد جعفری بهترین دندانپزشک تهران ، تقویت روحیه‌ی بیماران قبل از درمان، تجویز داروها و آزمایش‌های لازم برای تشخیص بیماری‌ها موجود در دهان و دندان، جرم‌گیری و پر کردن دندان‌های آسیب دیده و انجام روش‌های مختلف برای رفع اشکالات مختلف و ایجاد ظاهری مرتب برای دندان‌ها از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که توسط یک دندانپزشک انجام می‌شود.

همچنین باید اشاره کرد که دندانپزشکی از جمله شغل‌های پردرآمد در سراسر جهان به شمار می‌رود که جایگاه اجتماعی قابل توجهی را نیز برای افراد شاغل در این رشته‌ به همراه دارد و همچنین، متقاضیان و علاقه مندان زیادی نیز برای تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی وجود دارند.

دندانپزشکی از جمله شغل‌های پرمتقاضی در سراسر جهان به شمار می‌رود.

بهترین دندانپزشک تهران

سلامت دهان و دندان نشان از سلامت کلی دارد

تحقیقات نشان می دهد بیش از 90 درصد بیماری های سیستمیک خود را از طریق مشکلاتی در دهان و دندان نشان میدهند . از جمله تورم لثه ، زخم دهان ، خشکی دهان و مشکلات  لثه. برخی از این بیماری ها عبارتند از:

 • دیابت
 • سرطان خون
 • سرطان دهان
 • سرطان پانکراس
 • بیماری قلبی
 • بیماری کلیوی

در سنین بالا  به ویژه در افرادی که در معرض ابتلا به دیابت ، پوکی استخوان و بیماری های قلبی آسیب پذیر هستند که با افزایش سن خطرات آن افزایش می یابد. محققان بر این باورند که علائم این شرایط می تواند در دهان آشکار شود و معاینات دندانپزشکی  در تشخیص بیماری ها کمک کند. مثلا:

 • بوی بد دهان و خونریزی لثه می تواند شاخص های دیابت باشد.
 • اشعه ایکس از دندان می تواند اولین مراحل از وجود بیماری پوکی استخوان را نشان دهد.
 • فک دردناک  می تواند حمله قلبی پیش رو را پیش بینی کند.

بهترین دندانپزشک تهران

در موارد مراقبت از سلامت دهان و دندان چه کاری انجام دهیم؟

مراجعه منظم به بهترین دندانپزشک تهران به حفظ فرم دهان کمک می کند و به دندانپزشک این امکان را می دهد تا پیشرفت هایی را که ممکن است به سایر موارد بهداشتی اشاره داشته باشند ، مشاهده کند. یک معاینه دندانپزشکی همچنین می تواند تغذیه و بهداشت نامناسب ، تراز نامناسب فک و علائم ایجاد مشکلات بهداشتی دهان و دندان را تشخیص دهد.

هنگام مراجعه به دندانپزشک ، حتماً تاریخچه پزشکی کاملی را ارائه دهید و او را از هرگونه پیشرفت اخیر در سلامتی ، حتی اگر ارتباطی با سلامت دهان و دندان شما نداشته باشد ، مطلع کنید. علاوه بر این ، شما می توانید با پیروی از این روش ها نقش عمده ای در بهبود سلامت دهان و دندان خود داشته باشید:

 • مسواک زدن به مدت دو تا سه دقیقه ، دو بار در روز ، با خمیردندان های حاوی فلوراید که حتماً در امتداد خط لثه مسواک بزنید.
 • برای پاک کردن پلاک از جاهایی که مسواک نمی تواند به آنها برسد ، روزانه نخ دندان بکشید.
 • داشتن یک رژیم غذایی سالم برای تأمین مواد مغذی ضروری (به ویژه ویتامین های A و C).
 • پرهیز از سیگار و تنباکو 
 • محدود کردن مصرف الکل.
 • دستورالعمل های پزشک و دندانپزشک خود را در مورد مراقبت های بهداشتی با دقت دنبال کنید ، از جمله استفاده از داروهای تجویز شده مانند آنتی بیوتیک ها ، طبق دستور
 • بلافاصله هنگام بروز علائم دهان و دندان غیرمعمول مانند بوی بد دهان ، زخم های دهان ، لثه های قرمز یا متورم یا فک زخم ، به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی تهران 

 

پیدا کردن یک دندانپزشک حرفه ای و معتبر به شما این امکان را می دهد که هنگام مراجعه منظم  احساس راحتی کنید و به شما مکانی امن و مطمئن را برای انجام یک عمل  دندانپزشکی می دهد. در اینجا چگونگی یافتن بهترین دندانپزشک  برای شما و خانواده تان آورده شده است.

با اصول شروع کنید ویزیت های منظم کلید لبخند سالم است ، بنابراین با جزئیاتی که با سبک زندگی و نیازهای مراقبت از دندان شما سازگار است ، شروع کنید. 

ارتباط پزشک و بیمار بسیار مهم است. همچنین ممکن است سایت ها و رسانه های اجتماعی زیادی درباره دندانپزشکان متعدد تبلیغات کنند  ، اما به یاد داشته باشید که نیازها و تجربیات بهداشتی دندانپزشکی هر شخص مربوط به خود اوست. 

جستجو بر اساس نام و مکان و تخصص جامعه دندانپزشکی محلی شما بسیار مهم است .  چند سوال ممکن است بخواهید بپرسید:

 • آیا دندانپزشک روشهایی را برای کمک به شما در جلوگیری از مشکلات بهداشتی دندان توضیح می دهد؟
 • آیا آموزش بهداشت دندان ارائه می شود؟
 • چگونه دندانپزشک و کارکنان مطب خارج از وقت اداری موارد اضطراری را مدیریت می کنند؟
 • آیا کارمندان مطب با برنامه مزایای شما آشنا هستند و آیا آنها گزینه های مالی برای هزینه های درمان را ارائه می دهند؟
 • آیا سابقه پزشکی و دندانپزشکی شما ثبت و در پرونده دائمی قرار می گیرد؟

اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک نگرانی شما را درک کرده و به تمام  سوالات  شما پاسخ داده است. شما می خواهید دندانپزشکی را انتخاب کنید که بتواند بخشی از تیم مراقبت های بهداشتی شما باشد.  “بنابراین بسیاری از سلامت دندان شما می تواند سلامت کلی شما را تحت تأثیر قرار دهد.” “به دنبال کسی باشید که بتواند مربی شما باشد ، او می تواند  یک مشاور مطمئن باشید که در هنگام بروز مشکلات سلامتی به او رجوع کنید و یک شریک برای تصمیم گیری در مورد مراقبت های دندانپزشکی به او مراجعه کنید.”

 

درمان های دندانپزشکی بهترین دندانپزشک تهران

 

در حالت کلی به عنوان یک بیمار بهترین دندانپزشک تهران  ، احتمالاً یکی از رایج ترین روش های درمانی مرتبط با سلامت دندان خود را تجربه خواهید کرد. پوسیدگی دندان یا بیماری لثه به احتمال زیاد دو دسته از این مشکلات هستند.

برای درمان پوسیدگی دندان (پوسیدگی دندان) یا بیماری لثه (بیماری پریودنتال ) ، ممکن است کشیدن دندان ، جرم گیری و برنامه ریزی برای درمان ریشه ، و یا ترمیم دندان را تجربه کنید.

درمان هایی که توسط بهترین دندانپزشک تهران انجام میپذیرد:

 • درمان ترمیمی به معنای پر کردن ، تاج ها و پل ها است.
 • درمان پروتز (بعد از از دست دادن دندان) نیز شامل پروتزهای دندان مصنوعی است .
 • درمان ریشه بیشتر به عنوان درمان کانال ریشه شناخته می شود.
 • و پریودنتال (لثه درمانی) شامل روش های تمیز کردن برای التیام بافت های لثه ملتهب است.
 • کامپوزیت دندان به عنوان درمانی برای دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی
 • لمینیت دندان از روش های درمانی دندانپزشکی زیبایی
 • کشیدن دندان 
 • روش های مربوط به زیبا سازی دندان مانند بلیچینگ و لبخند هالیوودی 
 • جراحی دندان عقل

در جلسه اول ابتدا یک معاینه عمومی می شوید  و ممکن است لازم باشد آزمایشاتی مانند اشعه ایکس دندان خود را انجام دهید. بسته به شرایط شما ، ممکن است نیاز به مصرف داروهایی مانند داروی آرامبخش یا آنتی بیوتیک یا داروهای قوی کمتر برای کمک به روند بهبودی داشته باشید.

بهترین دندانپزشک تهران  مراقبت های مداوم را از طریق بهداشت مناسب و چکاپ های سالانه یا دو بار برای ارزیابی وضعیت دندان های شما ترغیب می کنند . این امر برای جلوگیری از پیشرفت بیماریهای سیستمیک مانند پوکی استخوان ، سرطان و دیابت مهم است.

اگر به بیماری لثه مبتلا هستید ، باید مراقب افزایش خطر دیابت ، بیماری های قلبی و زایمان زودرس باشید. این به این دلیل است که سلامت دهان و دندان اغلب با سلامت سیستمیک کلی بدن شما ارتباط دارد.

12 Comments

 1. […] بهترین دندانپزشک تهران دکتر سجاد جعفری  با معاینه دندان های بیمار و میزان آسیب وارده به آنها و بررسی جنس دندان ها و ساختار دهانی او تصمیم می گیرد که از چه روشی برای درمان و از چه نوع موادی استفاده کند، زمانی که تصمیم به استفاده از مواد کامپوزیتی می گیرد، این مراحل را دنبال می کند. […]

 2. […] بهترین دندانپزشک تهران […]

 3. […] دندان های حساس شما را اذیت می کند، به بهترین دندانپزشک تهران دکتر سجاد جعفری  مراجعه کنید. وی می تواند دلایل اساسی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button