مراقب های بهداشت و پیشگیری دندان
مراقب های بهداشت و پیشگیری دندان
ژوئن 10, 2021
لبخند هالیوودی
لبخند هالیوودی
ژوئن 18, 2021
بلیچینگ

بلیچینگ یا سفید کردن دندان با لیزر در مطب

بلیچینگ یا سفید کردن دندان روشی در دندانپزشکی زیبایی در صورتی که  به دلایل مختلف ممکن است دندانها لکه دارشوند  یا تغییر رنگ داشته باشند  اگر می خواهید آنها را روشن و سفیدتر کنید ، می توانید با خیال راحت این کار را در مطب با روشی نوین به نام بلیچینگ انجام دهید.

برای سفید کردن دندان گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. می توانید برای درمان های سفید کننده به دندانپزشک خود مراجعه کنید یا محصولات سفیدکننده در خانه را امتحان کنید. در حالی که عوارض جانبی سفید کننده دندان وجود دارد ، اما استفاده از اکثر درمان های سفید کننده معمولی بدون شرطی که دستورالعمل های محصول را دنبال کنید ، بی خطر است.

 

چگونه دندانها بد رنگ می شوند؟

 

به چند دلیل دندان ها می توانند رنگ بی رنگ شوند.

شما و پزشک باید براساس نوع لکه هایی که روی دندان هایتان وجود دارند تصمیم بگیرید که چگونه دندان های خود را سفید کنید.

 

گزینه های سفید کردن دندان ها

روش ها و محصولات زیادی برای سفید شدن دندان ها در دسترس است. ممکن است در مورد اینکه چه چیزی استفاده کنید و کدام یک از آنها بی خطر است گیج شوید.

سه روش کلی برای سفید کردن وجود دارد ، موارد زیر:

  • توسط دندانپزشک در مطب  تجویز می شود
  • توسط دندانپزشک برای استفاده در خانه صادر شده است
  • از طریق داروهای بدون نسخه در منزل در منزل تهیه شده است

 

شما ممکن است یک روش خاص برای سفید کردن دندانها براساس یک یا چند عامل انتخاب کنید ، از جمله:

  • نوع تغییر رنگ شما
  • هزینه های درمان
  • روش درمان
  • سن شما (این مربوط به کودکان است)
  • سابقه دندانپزشکی شما ، از جمله پرکردن و تاج دندان
    قبل از امتحان کردن روشهای سفید کردن با دندانپزشک مفید است. دندانپزشک می تواند یک طرح درمانی را پیشنهاد کند که به بهترین وجه نیازهای شما را برطرف کند. شما به احتمال زیاد درباره چند روش مختلف در مورد سفید کردن دندان ها بحث خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید ، مدت زمان لازم برای سفید شدن دندان های شما به نوع تغییر رنگ و روش استفاده از آن برای سفید شدن دندان ها بستگی دارد.

 

درمان در مطب با بلیچینگ چیست ؟

درمان سفیدکننده دندان در مطب بلیچینگ می تواند مفید باشد زیرا روشی بسیار  سریع و کارآمد  است  اثر سفید شدن نیز ممکن است بیشتر طول بکشد. غالباً ، برای سفید شدن دندان ها ممکن است فقط به یک ساعت درمان یا چند بار مراجعه نیاز داشته باشید. زیرا غلظت پراکسید هیدروژن در محصولات کاربردی بیشتر از محصولاتی است که در خانه استفاده می کنید.

دندانپزشک شما همچنین ممکن است هنگام استفاده از محصول سفید کننده بر روی دندان های شما از نور استفاده کند تا روند کار تسریع شود ، اما این روش اضافی همیشه ثابت نشده است که موثر باشد.
فید شدن دندان یا سفید شدن دندان فرآیند روشن شدن رنگ دندان های انسان است . اغلب به دلیل دلایل ، زرد شدن دندانها سفید می شود و با تغییر رنگ ذاتی یا خارجی مینای دندان می توان به این نتیجه رسید .  تخریب شیمیایی کروموژن های داخل دندان یا روی دندان به عنوان سفید کننده نامیده می شود.

2) پراکسید هیدروژن  ماده موثری است که بیشتر در محصولات سفید کننده استفاده می شود و به صورت پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید ارائه می شود . پراکسید هیدروژن مشابه کاربامید پراکسید است زیرا در تماس مجتمع پایدار با آب آزاد می شود. هنگامی که به داخل دندان پخش می شود ، پراکسید هیدروژن به عنوان یک ماده اکسید کننده عمل می کند و تجزیه می شود و رادیکال های آزاد ناپایدار تولید می کند .

در فضاهای بین نمکهای غیرآلی مینای دندان ، این رادیکالهای آزاد ناپایدار به مولکولهای رنگدانه آلی متصل می شوند و در نتیجه اجزای کوچک و رنگدانه کمی ایجاد می شوند.با انعکاس نور کمتر ، این مولکول های کوچکتر “اثر سفید کنندگی” ایجاد می کنند. محصولات مختلفی برای از بین بردن لکه ها در بازار موجود است.

برای موفقیت در درمان سفید کردن ، بهترین دندانپزشک زیبایی تهران  باید نوع ، شدت و محل تغییر رنگ دندان را به درستی تشخیص دهند .  قرار گرفتن در معرض زمان و غلظت ترکیب سفید کننده ، نقطه پایانی سفید شدن دندان را تعیین می کند

عوارض جانبی و سایر ملاحظات

در حالی که سفید شدن دندان ایمن در نظر گرفته می شود ، ممکن است برخی از عوارض جانبی اندک ناشی از درمان  را تجربه کنید:

اگر حساسیت دندانی داشته باشید  دندان های شما ممکن است به دنبال سفید شدن دندان حساس تر شوند. ممکن است این روش را در اولین یا دومین درمان خود تجربه کنید و با گذشت زمان کاهش یابد. دندانپزشک شما ممکن است درمان حساسیت را با محصولاتی که حاوی نیترات پتاسیم و ژل سدیم فلوراید هستند توصیه کند.
لثه تحریک شده. همچنین ممکن است تحریک لثه را تجربه کنید. این زمانی است که لثه های شما تحریک می شوند. این ممکن است به دلیل تماس لثه با محصول سفید کننده رخ دهد. این عارضه جانبی باید بعد از درمان های شما برطرف شود.
به خاطر داشته باشید که نمی توانید به طور دائمی دندان های خود را سفید کنید. هر چند وقت یکبار برای تغییر رنگ خارجی و تغییر رنگ ذاتی باید به دنبال درمان های سفید کننده باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که این محصولات مخصوص دندان های طبیعی هستند. شما باید در مورد ایمپلنت ، تاج ، بریج یا دندان مصنوعی با دندانپزشک خود درمورد اینکه چگونه می توان رنگ دندان خود را یکسان کرد ، صحبت کنید.

در حالی که پوسیدگی  فعال و درمان نشده  یا برخی از کارهای دندانپزشکی در حال انجام  دارید  ، ممکن است درمان های سفید کننده دندان برای شما مناسب نباشد.

 

حفظ نتایج

عادات غذایی ، آشامیدنی و بهداشت دهان و دندان شما می توانند بر مدت زمان نتایج بلیچینگشما تأثیر بگذارند. بعد از اتمام هر درمان سفیدکننده ، دندان های شما همچنان مستعد لک شدن با نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه و برخی غذاها هستند. شستشوی دهان یا مسواک زدن به زودی پس از خوردن یا نوشیدن می تواند باعث شود که این نوع مواد تغییر رنگ دهنده در سطح دندان های شما قرار نگیرند – و احتمال تجمع پلاک را کاهش می دهد!

 

غذای آماده

تا زمانی که به روش های مورد تایید دندانپزشک پایبند باشید ، بلیچینگ  ایمن محسوب می شود. اطمینان حاصل کنید که از روشی متناسب با نیازهای شما استفاده کرده و همیشه دستورالعمل های مربوط به محصول را دنبال کنید. در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بهترین دندانپزشک تهران | بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران | هزینه لمینیت دندان تهران | بهترین دندانپزشک زیبایی تهران | ایمپلنت دندان در سعادت آباد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button