بهترین دندانپزشک زیبایی تهران
بهترین دندانپزشک زیبایی تهران
ژوئن 19, 2021
پروتز کامل دندان
پروتز کامل دندان
ژوئن 23, 2021
ایمپلنت دندان در سعادت آباد

ایمپلنت دندان در سعادت آباد

ایمپلنت دندان در سعادت آباد

ایمپلنت دندان در سعادت آباد :

بررسی اجمالی ایمپلنت دندان در سعادت آباد

وقتی ایمپلنت دندان در سعادت آباد انجام می دهید ، در حال جایگزینی ریشه دندان با پیچ های فلزی هستید. این دندان های جایگزین شده مانند پیچ ​​دندان های مصنوعی است. ایمپلنت ها نسبت به برخی از پل ها یا تاج ها کمی متفاوت هستند زیرا عملکرد آنها کاملاً شبیه دندان های واقعی است.

اینکه دندانپزشک چگونه این کار را انجام دهد مهم است که  به ایمپلنت دندان شما ، در استخوان فک به صورت مناسب قرار گیرد و وانکش آلرژیک نداشته باشد . ممکن است مجبور باشید چندین عمل دندانپزشکی انجام دهید تا استخوان شما به خوبی در اطراف ایمپلنت بهبود یابد. این ترمیم ممکن است زمان ببرد .

1. ارزیابی اولیه

دندانپزشک یا جراح دهان شما ابتدا یک معاینه جامع برای تعیین بهترین روش برای تعیین وضعیت استخوان فک و بهترین روش کاشت دندان انجام می دهد. این ارزیابی اولیه شامل اشعه ایکس ، عکس برداری و تطبیق رنگ دندان ها برای کاشت شما تا حد ممکن طبیعی است.

شما تعیین خواهید کرد که چه تعداد دندان می خواهید با ایمپلنت جایگزین کنید ، که بسته به شرایط بهداشت دهان و دندان شما می تواند با سایر متخصصان دندانپزشکی مانند پریودنتیست ها برنامه ریزی بیشتری انجام دهد.

شما همچنین در مورد تمام شرایط پزشکی و داروهای خود صحبت خواهید کرد. بسته به شرایط خود یا کاشت ارتوپدی ، ممکن است لازم باشد قبل از جراحی آنتی بیوتیک مصرف کنید تا از عفونت جلوگیری کنید.

2. کشیدن دندان

اگر هنوز یک دندان باقیمانده دارید که نیاز به تعویض دارد ، دندانپزشک قبل از انجام کار دندانپزشکی آن را برمی دارد. می توانید این کار را همزمان با قرار دادن ایمپلنت انجام دهید.

دندانپزشک در مورد گزینه های بیهوشی بحث خواهد کرد. به احتمال زیاد ، دندانپزشک از بی حس کننده موضعی نووکائین (یا لیدوکائین) برای احساس بی حسی و از بین بردن دردهای مختلف استفاده می کند. برداشتن دندان خیلی طول نمی کشد مگر اینکه شکسته شود.

در حین کشیدن دندان فقط کمی احساس کشش و فشار خواهید داشت. بعد از اینکه دندان کشیدید ، باید از فین کردن ، استعمال سیگار ، تف زیاد یا نوشیدن آب به وسیله نی خودداری کنید. این اقدامات می تواند جلوی بند امدن خونریزی را بگیرد .

3. قرار دادن ایمپلنت دندان و پیوند استخوان

دو نوع ایمپلنت های دندانی وجود دارد: یکی که در آن ایمپلنت به استخوان فک قرار داده می شود و از سوی دیگر است که به طور مستقیم در خط لثه می رود. اگر کاشت را به استخوان فک خود اضافه کرده اید ، بیایید بحث کنیم. اگر استخوان فک فعلی شما به اندازه کافی قوی و ضخیم باشد ، ممکن است نیازی به افزودن استخوان اضافی نباشد.

فک شما باید محکم باشد زیرا هنگام جویدن فشار زیادی وارد می شود و برای محافظت از آن کاشت نیاز به استحکام استخوان دارید. اگر فک شما به مقداری استخوان اضافی نیاز دارد ، این استخوان معمولاً از ناحیه دیگری از استخوان فک شما به دور ناحیه ایمپلنت می آید.

قبل از اینکه بتوانید ایمپلنت اضافه کنید ، ممکن است مجبور شوید ابتدا استخوان بهبود یابد. هنگامی که استخوان بهبود یافت ، دندانپزشک یا جراح ایمپلنت را اضافه می کند.

بعد از اینکه کاشت به استخوان فک شما اضافه شد ، استخوان فک در اطراف کاشت شروع به رشد می کند. کاشت سپس بخشی از خط لثه طبیعی شما می شود. این روند در هر فرد متفاوت است و ممکن است از 3 تا 9 ماه طول بکشد.

4. قرار دادن تکیه گاه

هنگامی که ایمپلنت شما به اندازه کافی پایدار شد ، دندانپزشک یک پایه را در بالای ایمپلنت قرار می دهد. این قطعه کاشت را به تاج شما متصل می کند. تکیه گاه باید سفت شود تا هنگام غذا خوردن در جای خود باقی بماند.

در طی این روش چیزی غیر از کمی فشار احساس نخواهید کرد. با بی حسی موضعی به آن ناحیه خواهید رسید.

گاهی اوقات می توان پایه را همزمان با کاشت قرار داد زیرا از خط لثه عبور می کند. این قابل مشاهده خواهد بود ، بنابراین شما باید در مورد چگونگی ماسک زدن این قطعه بحث کنید زیرا از هنگام لبخند زدن این قطعه نشان داده می شود. دندانپزشک برای جلوگیری از رشد بیش از حد بافت و استخوان ، کلاهک بهبودی اضافه می کند.

5. افزودن تاج دائمی

بعد از بهبود لثه ، دندانپزشک دندان یا تاج مصنوعی شما را می سازد. می توانید ایمپلنت  متحرک یا دائمی داشته باشید. اگر مانند دندانهای مصنوعی متحرک چندین دندان در پشت خود دارید ، ممکن است گزینه متحرک را بخواهید تا بتوانید در صورت لزوم تمیز و جایگزین کنید.

شما نمی توانید یک کاشت ثابت را جایگزین یا تمیز کنید. به طور دائم در تکیه گاه پیچ می شود یا با سیمان به پایین چسبانده می شود.

انتخاب ایمپلنت های دندانی یک تصمیم بزرگ است. ممکن است گران باشند اما میزان موفقیت در حدود 95 درصد است . در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

استخوان فک شما باید در طی این روند بهبود یابد ، بنابراین مراحل مختلفی وجود دارد. این روشی نیست که بتوانید در یک بازدید از آن استفاده کنید.

تا وقتی که تاج خود را اضافه نکنید دندان نخواهید داشت. شما باید در مورد گزینه های موقت مانند نگهدارنده ،  تاج موقت با دندانپزشک خود صحبت کنید.

بعد از جراحی

طبیعی است که بعد از جراحی کمی ناراحتی داشته باشید. ممکن است در محل فک  خود کمی کبودی ، تورم در اطراف لثه و صورت ، خونریزی جزئی و درد در محل کاشت مشاهده کنید.

بعد از جراحی باید غذاهای نرم را بخورید. همچنین ممکن است بخواهید مقداری بسته یخ در دست داشته باشید تا به شما در کاهش تورم کمک کند. از مصرف دخانیات خودداری کنید زیرا این امر می تواند احتمال عفونت شما مانند عفونت کانال ریشه را افزایش داده و دندان های شما را خراب کند. ما همچنین درمان کانال ریشه را ارائه می دهیم.

مهم است که شما برای محافظت از این ایمپلنت عادات بهداشتی را رعایت کنید. این به این معنی است که روزانه نخ دندان بکشید و دو بار در روز مسواک بزنید. از جویدن آب نبات های سخت که می تواند به ایمپلنت شما آسیب برساند ، خودداری کنید.

 

دندانپزشک زیبایی کیست و اقداماتی که انجام می دهد چیست ؟

دندانپزشک زیبایی و بهترین دندانپزشک زیبایی تهران اقداماتی را مربوط به زیبایی دندان و لبخند در جهت  افزایش اعتماد به نفس انجام می دهد اگر دندان های شما لک شده ، تغییر رنگ داده ، فرسوده ، ترک خورده یا  ، شکسته شده ، و یا به طور  نامناسب بافاصله زیاد یا روی هم قرار گرفته باشد  ، یا اینکه در کل از دست رفته باشند ، دندانپزشکی زیبایی مدرن می تواند لبخند زیباتری  به شما هدیه بدهد .

“اصلاح طرح لبخند” از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی ، لبخند شما را بهبود می بخشد . دندانپزشکان زیبایی برای تهیه یک برنامه درمانی جهت سلامت و زیبایی دندان هایتان  برنامه ریزی می کنند و به شما می گویند به چه روش های درمانی نیاز دارید.

در زیر در مورد انواع مختلفی از روش های زیبایی دندان پزشکی در حال حاضر  اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سفید کردن دندان ها

سفید شدن دندان می تواند یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها برای بهبود لبخند شما باشد. دندانها را می توان با مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی و انتخاب روش مناسب توسط  او سفید کرد.

روکش دندان (لامینیت دندان)

روکش های دندان رویه های  سفارشی از جنس پرسلن یا رزین به رنگ دندان است که سطح جلوی دندان را می پوشاند. این پوسته های نازک پس از برداشتن حدود نیم میلی متر از سطح دندان ، به قسمت جلویی دندان ها متصل می شوند (سیمان می شوند) و باعث تغییر رنگ ، شکل ، اندازه یا طول آنها می شوند. روکش ها اغلب  با عنوان ” لبخند  هالیوود ” نامیده می شوند.

برای اطلاع از هزینه لامینیت دندان تهران با مطب دکتر سجاد جعفری تماس حاصل نمایید .

لامینیت یا کامپوزیت و تفاوت های بین لامینیت و کامپوزیت دندان

لامینیت یا کامپوزیت روکش های از جنس  چینی “پوسته” هایی به رنگ دندان هستند که قسمت جلویی دندان را پوشانده و نقایص آرایشی را پنهان می کنند و باعث نمایش  دندان های سفید و صاف می شوند.

به اشتراک گذاشتن یک لبخند بدون خجالت  با دیگران کار آسانی نیست  برای رسیدن به این رویا با کلینیک بهترین دندانپزشک تهران (بهترین دندانپزشک زیبایی تهران )وقتی که نسبت به نقص دندان خود احساس ناامنی کنید.

این یک سرمایه گذاری قابل توجه برای بسیاری از افراد است ، که می خواهند اطمینان حاصل کنند که روکش های آنها زیبا به نظر می رسد و برای سالهای طولانی کاربردی باقی می ماند.

روکش ها هیچ اثر مضر ندارند و علاوه بر این ، مزایای زیادی در ارائه دارد. اول از همه ، این به بازگرداندن لبخند زیبا کمک می کند. دندانهای تکه تکه یا تغییر رنگ داده و دندانهای خراب کاملاً پنهان می شوند. بنابراین ، لبخند شما با دندانهای سفید براق و کاملا مرتب بهتر می شود. روکش دندان از پوسیدگی بیشتر محافظت می کند. همچنین باعث فاصله بین دندانها شده و این امر به حفظ تراز دندانها کمک می کند.

ایمپلنت دندان زیگوماتیک چیست؟

 

یکی از پیچیده ترین انواع ایمپلنت، ایمپلنت دندان زیگوماتیک است. قابل توجه کسانی که استخوان فک شان ضعیف است و قابلیت ایمپلنت را ندارد، به راحتی می توانند از ایمپلنت زیگوماتیک بهره بگیرند.

کسانی که استخوان های فک ضعیف و ناتوانی دارند یا باید طی جراحی و پیوند استخوان و با صرف هزینه و زمان زیاد به آنچه می خواهند برسند و یا این که از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده کنند.

در ایمپلنت دندان زیگوماتیک چه اقداماتی انجام می شود:

ایمپلنت زیگوماتیک توان فک بالا را در دو مرحله افزایش می دهد و در این نوع از ایمپلنت به جای اینکه ایمپلنت در استخوان فک کار گذاشته شود، از کنار سینوس ها عبور داده می شود و در استخوان های گونه جای می گیرد  و در برخی موارد نیز در استخوان بسیار محکم زیگوماتیک، ایمپلنت انجام می شود.

زیگوماتیک از طریق عمل جراحی انجام می شود و پایه های ایمپلنت بسیار قوی و پایدار هستند. هزینه ی بالایی دارد، اما مدت زمان بهبودی آن نسبتا سریع است.

این روش گزینه ی بسیار مناسبی برای پروتز دندان است.

در حدود 97 تا 98 درصد از مراجعه کنندگان با موفقیت از این نوع ایمپلنت استفاده می کنند.

مسلما قیمت ایمپلنت زیگوماتیک برای همه یکسان نخواهد بود؛ زیرا اولا همه شرایط یکسانی ندارند و ثانیا عوامل زیر در قیمت زیگوماتیک تاثیر می گذارند: جنس و کیفیت، تعداد پایه ها، برند کشور سازنده و ….

استخوان زیگوماتیک بسیار محکم است، پس استفاده از ایمپلنت زیگوماتیک تضمین شده است و می تواند در طولانی مدت زیبایی و سلامتی شما را تضمین کند، البته اگر بهداشت دهان و دندان فراموش نشود.

ایمپلنت زیگوماتیک می تواند باعث ارتقا زیبای و اعتماد بنفس شود و صحبت کردن را تسهیل می کند و با داشتن دندان های محکم و زیبا و با جویدن کامل غذا به بدنی سالم دست خواهید یافت.

تنها عیب این روش این است که ممکن است که سینوس ها را تحریک کند، البته جای نگرانی نیست زیرا با کنترل دندانپزشکان این عارضه به حداقل رسانده شده است.

عکس رادیولوژی از ایمپلنت زیگوماتیک

طبیعی و نرمال است که بعد از جراحی زیگوماتیک با درد و ناراحتی مواجه شوید؛ جای نگرانی نیست با مصرف مسکن ها و یا کیسه آب سرد می توانید از درد و تورم بعد از جراحی بکاهید و خوردن آنتی بیوتیک های تجویز شده از سوی پزشک نیز درصد ابتلا به عفونت را کاهش می دهد. برای رسیدن به نتایج مطلوب تر حتما به توصیه های پزشک تان عمل کنید.

شباهت ها و تفاوت های ایمپلنت دندان در سعادت آباد معمولی ( سنتی) و ایمپلنت زیگوماتیک چیست:

  1. تعداد پایه ها در زیگوماتیک کمتر از ایمپلنت معمولی است.
  2. طول درمان و تورم و درد بعد از جراحی در هر دو یکسان است.
  3. ایمپلنت زیگوماتیک گران تر از ایمپلنت سنتی است.
  4. پایه های استفاده شده در زیگوماتیک بلند تر از پایه های ایمپلنت سنتی هستند. ( 3 تا 5 میلیمتر)
  5. به دلیل اینکه در روش زیگوماتیک ایمپلنت ها در استخوان های گونه و یا در استخوان زیگوماتیک قرار می گیرند می توان گفت که استحکام و دوام زیگوماتیک بیشتر از سنتی است.
  6. در زیگوماتیک نیازی به هیچ گونه پیوند استخوانی وجود ندارد.
  7. تمامی مراحل ایمپلنت زیگوماتیک در یک روز انجام می شود؛ حتی روکش دندان.
  8. به دلیل اینکه پیوند استخوانی در روش زیگوماتیک وجود ندارد، طول درمان آن کوتاهتر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button